Nowe nazwisko w walce o fotel prezydencki


"Nasz Dziennik": Były wicepremier Leszek Balcerowicz ma grupę zwolenników w Platformie Obywatelskiej, którzy chętnie widzieliby go w charakterze kandydata tej partii na prezydenta. Pod warunkiem, że w wyborach nie wystartuje Donald Tusk. niemniej liderzy PO możliwości tej nie biorą pod uwagę - pisze dziennik.

Główne serwery Służby Celnej zostały wyłączone z powodu podtopień w Krakowie, poinformowało Ministerstwo Finansów. Z tego powodu nie funkcjonują główne centralne systemy obsługi celnej w Polsce. Nie spowoduje to jednak paraliżu Służby, pokreślono. wiceminister zdrowia Jakub Szulc podpisał we wtorek plan walutowy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2010 r. - dowiedziała się skrycie PAP ze źródeł w Ministerstwie Zdrowia. Za zasługi m.in. na przedmiot niepodległości Polski i przemian demokratycznych w naszym kraju, a także za odwagę w ratowaniu Żydów w czasie wojny 30 osób otrzymało w Belwederze ordery i odznaczenia państwowe.Donald Tusk zapewnia, że pagina rosyjska wie o planowanym przyjeździe Lecha Kaczyńskiego do Katynia. Odniósł się w ten wybieg do informacji Moskwy, która twierdziła, że nie otrzymała od Polaków oficjalnej informacji o uczestnictwie prezydenta w obchodach 70 rocznicy mordu polskich oficerów. Już od pewnego czasu wiadomo, że Lech Kaczyński jak ognia unika liczby 17. chwilowo tajemnicę prezydenckiej "siedemnastki" wyjasnia "Wprost". Jak twierdzi tygodnik na swej stronie internetowej, powód to traumatyczne echo szkolne głowy państwa... - Mogę być lepszym prezydentem od Kaczyńskiego. Wiem jakiej prezydentury oczekują Polacy - mówi Jerzy Szmajdziński w TVN24.

"Rzeczpospolita": Wzrasta polecanie dla kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego wśród młodych wyborców - wynika zarówno z ostatnich badań dla "Rz" jak i z badań prowadzonych za pomocą główna kwatera Kaczyńskiego.

Zbigniew Chlebowski podjął decyzję o zawieszeniu się w prawach członka klubu Platformy Obywatelskiej. Jeszcze dziś ma się on stawić na posiedzeniu dolnośląskiej PO, która podejmie ostateczną decyzję w jego sprawie - informuje rozgłośnia ZET. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski przekazał w sobotę Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie (lubelskie) pamiątki po rodzinie Kraszewskich.

Czy Lech Kaczyński na Westerplatte odpowie na kłamliwe artykuły z rosyjskiej prasy oskarżające Polskę o paktowanie z Hitlerem? Jak pisze "Dziennik" prezydent do ostatniej chwili rozważał ostrą reakcję na szlag propagandowy zza wschodniej granicy. "Nie chcę iść do taty! Wolę umrzeć!", "Dajcie nam coraz jedną szansę!" - krzyczał 9-letni Olek tuż przed kolejną próbą odebrania go matce i przekazania ojcu. oryginał - zdaniem sądu - ma niezdrowy oddziaływanie na dziecko. Innego zdania są sąsiedzi kobiety, którzy już toczą walkę o przywrócenie jej opieki nad synem. Kontrowersje wywołał też sposób "odbicia" dziecka. O gwałcicielu lub gwałcicielach z Zielonej góry głośno było w całej Polsce. Kobiety w woj. lubuskim były sparaliżowane strachem, a z półek na chybcika znikały pojemniki z gazem łzawiącym. Po zmasowanej akcji policji okazało się, że zeznania kilkunastu kobiet, które jak słychać zostały zaatakowane - ówczesny nieprawdą. obecnie grozi im nawet kilka lat więzienia.palec został przyszyty, toteż odszkodowanie się nie należy. Taką opinię usłyszał Kazimierz kojący od austriackiej firmy "Benefia", w której wykupił ubezpieczenie na sytuacja trwałego inwalidztwa - informuje "Dziennik Polski". - Każdy dzień, tydzień padlina to dawanie czasu tym, którzy chcą obalić ideę ograniczenia hazardu - oświadczył premier Donald Tusk przed serią sejmowych spotkań o tzw. ustawie hazardowej. prezes rady ministrów spotkał się już w tej sprawie z koalicjantami. - Opowiadam się za zdrowym rozsądkiem - mówił po tym spotkaniu wicepremier Waldemar Pawlak. - We wszystkich miejscach, w których byłem, w większości przypadków kłopoty zaczynają się wtedy, gdy mieszkańcy z różnych powodów nie przyjmują do wiadomości, że istnieje zagrożenie i zainteresowanie ewakuacji - mówił szef rządu Donald Tusk podczas pobytu miejscowość Łoje (pow. kozienicki, woj. mazowieckie).

Europarlamentarzysta ostrzega władze Białorusi


Europoseł PSL Andrzej próchno przestrzega Białoruś, że sposób traktowania z wykorzystaniem władze tego kraju mniejszości polskiej będzie wpływał na zależności z Unią Europejską, w tym na realizację programu Partnerstwa Wschodniego.

W Tarnobrzegu wyłowiono zwłoki mężczyzny


W Tarnobrzegu na osiedlu Wielowieś wyłowiono zwłoki 59-letniego mężczyzny - poinformowali Adam Wiśniewski ze straży pożarnej i Marta Tabasz z podkarpackiej policji.

stary BBN prosi premiera o wyjaśnienia ws. Guły


prezes Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło zwrócił się do premiera Donalda Tuska z prośbą o naświetlenie przyczyn odwołania pełniącego obowiązki dyrektora Rządowego ognisko Bezpieczeństwa Przemysława Guły - poinformowało BBN.

Pochowali Pierwszą Adwokat RP


Polska żegna kolejnych 11 ofiar katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. pośród nich - prezes Naczelnej Rady Adwokackiej mec. Joannę Agacką-Indecką. - budowa ciała służby charakteryzowała całe jej życie i zmarła św. pamięci Joanna służyła do końca - mówił bp Adam Lepa w ciągu mszy pogrzebowej w intencji Agackiej-Indeckiej. Podkreślił, że mecenas nazywano "dobrym duchem polskiej adwokatury".

Premier: gaz ważniejszy od ideologicznego sporu z Rosją


premier Donald Tusk powiedział w piątek w Sejmie, że dostawy gazu są ważniejsze od ideologicznego sporu z Rosją. Wystąpienie było odpowiedzią na zarzuty, jakie podczas debaty na myśl działań rządu padły z ust wiceprezes PiS Aleksandry Natalli-Świat.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław