Nie ma żadnych zagrożeń dla polskiej gospodarki


członek rządu z Kancelarii Premiera Michał Boni zapewnił w niedziel na konferencji prasowej, że rząd jest w stałym kontakcie z zarządem NBP i nie widzi żadnych zagrożeń dla polskiej gospodarki.

Zdaniem byłego wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Steinhoffa nie uda się chwilowo naprędce sprywatyzować polskich kopalń. Co ósmy abonent nie czyta umów, które podpisuje, połowa robi to niedokładnie, a niemal wszyscy dostają od operatora niezamówione sms-y – wynika z najnowszych badań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przeczytaj, jak operatorzy "podchodzili" nas przy transakcjach na odległość. Ponad 620 wniosków o odszkodowania za wrzask wynikający z sąsiedztwa lotniska Okęcie złożyli do władz portu zbiorowość ludzka okolicznych terenów. - Szacowana ilość odszkodowań to ok. 90 mln zł - poinformował rzecznik lotniska Jakub Mielniczuk.Spółka D&D złożyła ofertę odkupienia 2,6 mln akcji ERG po 0,95 zł za sztukę, które były wcześniej skupowane przez ERG w celu umorzenia - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie. Oś świata motoryzacji przestawiła się na wschód… . Zapomnijcie o Detroit i problemach nękających amerykańskich producentów samochodowych. W czasach, gdy światowy giełda motoryzacyjny kurczył się ze względu na kryzys finansowy, sprzedaż samochodów w Chinach poszła gwałtownie w górę. Chińska sprzedaż w tej branży po raz pierwszy przyćmiła Ameryka Zjednoczone, a Chiny stały się największym rynkiem samochodowym na świecie. PZU obserwuje w 2010 roku trend wzrostowy w sprzedaży ubezpieczeń na życie i ubytek sprzedaży w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

nim rozpoczęciem dzisiejszej sesji w Warszawie pojawiło się kilka pozytywnych sygnałów. Giełdy azjatyckie zakończyły notowania na niewielkich plusach (Nikkei +0,7%, Hang Seng +0,6%) a kontrakty na rejestr S&P500 zyskują około 0,8% w porannym handlu.

Analitycy Morgan Stanley obniżyli cenę docelową dla akcji CEDC do 26,8 USD z 30,2 USD. Wskaźnik zaufania w biznesie we Francji wzrósł w kwietniu 2010 r. do najwyższego poziomu od poniekąd 2 lat, bo popyt z zagranicy i odbudowywanie zapasów dzięki firmy wpłynęły na rozwój produkcji.

Lech Poznań zanim Wisłą Kraków i Legią Warszawa - to czołówka rankingu opracowanego przez firmę doradczą Ernst & Young, która zbadała biznesową kondycję klubów piłkarskiej ekstraklasy. Polacy pracujący w Norwegii, których przychód został już opodatkowany w tym kraju, nie będą musieli płacić PIT w Polsce - zakłada uchwalona w piątek przez sejm polsko-norweska umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Japan's Nikkei average hit a 15-month high on Friday, boosted by tech shares such as Advantest Corp that climbed after Intel Corp reported a quarterly plon that beat expectations, underscoring hopes for a 2010 tech sector recovery.Ruszyła sprzedaż niespłaconych kredytów, których pozbywają się banki - informuje ".Parkiet" Sferia, która buduje obecnie bezprzewodową sieć telekomunikacyjną HSPA+ dla Aero2, do końca 2009 roku chce mieć 350 stacji bazowych i objąć zasięgiem nad połowę Polaków - podała spółka w komunikacie prasowym. Kanadyjska Mennica Królewska wybiła, z okazji rozpoczynających się 12 lutego w Vancouver 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich, kolekcję srebrnych monet o nominale 45 dolarów kanadyjskich.

Niespodziewana decyzja Chin


W dniu dzisiejszym na rynku panowały mieszane nastroje. Na głównej parze walutowej w trakcie sesji obserwowaliśmy zmiany w trendzie bocznym, ale pod ręką podwyższonej zmienności, co mogło wielu inwestorów wprawić w zakłopotanie.

strata Polic w I kw. wyniosła 2,4 mln zł


Zakłady Chemiczne Police miały w I kw. 2010 roku 2,4 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej. porażka była niższa od konsensusu rynkowego na poziomie negatyw 3,6 mln zł.

Nasza dębina schodzi na pniu


Polskie drzewo dębowe jest rozchwytywane. Na 19. Międzynarodowej Aukcji Drewna Okleinowego i Tartacznego, którą w czwartek przeprowadzono w Perzycach pod Krotoszynem, za metr sześcienny dębiny płacono powyżej 3 tysiące złotych.

dalszy dzień spadku wartości złotego i akcji


W czwartek polska waluta kolejny dwadzieścia cztery godziny z mniej więcej traciła na wartości. Spadły też główne indeksy na GPW. Zdaniem ekspertów nie ma powodów do paniki, ale najbliższe dni raczej nie przyniosą ustabilizowania sytuacji.

BP wydało już 2,5 mld dolarów


2.350 milionów dolarów - tyle wydało do tego czasu BP na walkę z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej. Ta kolekcja to około połowy zysku spółki za pierwszy kwartał. Koncern wypłacił do tej pory powyżej 120 milionów dolarów odszkodowań pokrzywdzonym za pomocą katastrofę.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław