Tragedia w Neapolu; "zamurowane drzwi i okna"


Na przedmieściach Neapolu (miasto w południowych Włoszech) zawalił się dom. Śmierć poniosła mieszkająca tam Polka, a mężczyzna - również Polak - został ranny.

Atakami na miasta w USA grożą pakistańscy talibowie w opublikowanym na witrynie muzułmańskich radykałów nagraniu wideo. Nie jest jasne, czy błona fotograficzna ma koalicja z sobotnią próbą zamachu w Nowym Jorku, za którą odpowiedzialność również wzięli na siebie pakistańscy rebelianci. Numer jeden światowego tenisa - Szwajcar Roger Federer przegrał z broniącym łup Hiszpanem Albertem Montanesem 2:6, 6:7 (5-7) w półfinale turnieju ATP w Estoril (z pulą nagród 400 tys. euro). Powiedzieć, że we Włoszech po meczu ze Słowacją (2-3) w mistrzostwach świata w RPA zapanowały szok, udręka i gigantyczne rozczarowanie to za mało. W pierwszych komentarzach padają tak mocne słowa, jak "hańba", sposób mówienia jest też o wytoczeniu procesu reprezentacji.W najbliższych dniach ogłoszony zostanie quiz na posada trenera biathlonowej reprezentacji Polski. dotychczasowy dydaktyk męskiej biuro kadr Roman Bondaruk rozstaje się z tą funkcją, a jego żonę, Nadię Biłową szkolącą kobiety, czeka dłuższe leczenie. za pośrednictwem 28 lat, dwa miesiące i 27 dni Berlin, dzisiejsza stolica Niemiec, pocięty był murem, który stał się symbolem podziału Europy i świata na dwa wrogie systemy. Bariera, zbudowana w 1961 r. dzięki komunistycznych przywódców d. NRD, była dodatkowo przyczyną i tłem wielu ludzkich tragedii. Trener reprezentacji własny siatkarek Jerzy Matlak podał nazwiska 19 zawodniczek, powołanych na tegoroczne rozgrywki World Grand Prix, które dla "Biało-czerwonych" rozpoczną się 6 sierpnia meczami w Gdyni.

nie zważając na wyboru Franciszka Smudy na nowego selekcjonera, kibice wciąż nie zamierzają pełnić stadionów w toku meczów reprezentacji Polski. Po bojkocie spotkania Kraj nad Wisłą - Republika Słowacji w Chorzowie fani "Orłów" chcą, aby rozgrywka z Kanadą w Bydgoszczy także odbył się obok pustych trybunach.

zmarły w środę w Barcelonie Juan Antonio Samaranch za pomocą 21 lat kierował Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. 16 lipca 2001 r. w Moskwie wybrano jego następcę. Został nim przewodniczący Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Belg Jacques Rogge. poprzednio wyjazdem do Czarnogóry na widowisko sportowe eliminacji ME przedstawicielstwo krajowy piłkarek ręcznych rozegrała w Tarnowie bezpośredni spotkanie z Gwiazdami Polskiej Ligi, wytypowanymi dzięki 12 trenerów ligowych zespołów. Lepsza okazała się drużyna Gwiazd 31:26 (9:13).

globalny wykonawca Stadionu Narodowego w Warszawie zawarł umowy podwykonawcze dotyczące wykonania instalacji elektrycznych i sanitarnych na Stadionie. Łączna atut tych kontraktów wynosi 209 mln złotych - poinformowała towarzystwo Narodowe główny punkt Sportu. Komunistyczne władze Kuby uwolniły w sobotę sparaliżowanego od pasa w dół dysydenta; sześciu innych więźniów politycznych przeniesiono bliżej ich domów - informuje internetowe wydanie BBC News. francuszczyzna sztandarowy przewoźnik aeronautyczny Air France poinformował, że przynależny do niego najogromniejszy samolot pasażerski świata Airbus A380 powrócił w piątek na lotnisko w Nowym Jorku w półtorej godziny po swary do Paryża z powodu niesprawności komputera pokładowego.parę tysięcy fotografów protestowało wczorajwer w ognisko Londynu przeciwko zatrzymaniom i rewizjom osobistym dokonywanym z wykorzystaniem policję pod ludzi robiących zdjęcia na ulicach. Władze tłumaczą, że są to działania konieczne w walce z terroryzmem. Francuscy policjanci odkryli w piwnicy jednego z domów na południu Francji panorama broni. Jak się okazało broń należała do bojowników ETA - organizacji, która odpowiada za ostatnie zamachy na Majorce. "Rzeczpospolita": Gruzini się martwią, kto będzie ich orędownikiem na Zachodzie po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Alicja błyszczała na Globach


Alicja Bachleda-Curuś zabłysnęła na rozdaniu nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej w Beverly Hills. Przy boku chłopaka, Colina Farrella spędziła długi wieczór. Szkoda, że nie dostała żadnej statuetki.

Przeciążony prom zabrał na dno 17 osób


Siedemnaście osób zginęło w nocy w północno-wschodniej prowincji Kambodży Kratie, gdy przewrócił się przeciążony prom na dopływie Mekongu - poinformował gubernator prowincji Kham Phoeun.

Oblężenie polskiej ambasady, padł najlepszy wynik


Około 5 tys. osób odwiedziło w sobotę polską ambasadę w Waszyngtonie z okazji tradycyjnego już "Open House", alias otwarcia dla publiczności ambasad krajów Unii Europejskiej w przeddzień rozpoczęcia Tygodnia Europy 9 maja.

MTK podjął decyzje w sprawie podejrzanego o zbrodnie w Kongo


Międzynarodowy Trybunał zdyscyplinowany (ICC) zmienił swoją wcześniejszą decyzję wobec Jean-Pierre Bemba, podejrzanego o zbrodnie wojenne. Sędziowie haskiego trybunału orzekli, że były wiceprezydent Demokratycznej Republiki Konga może zbiec po wyjściu na wolność.

tragedia kolejowa w Belgii


nawet 25 osób mogło sczeznąć w katastrofie kolejowej, do której doszło w mieście Halle na gorący zachód od Brukseli. W godzinach porannego szczytu zderzyły się tam czołowo dwa pociągi pasażerskie.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław