Buzek: Za 15 lat może zabraknąć nam prądu


Do rozwoju polskiej i unijnej energetyki w oparciu zarówno o źródła odnawialne, energię nuklearną, jak i czyste technologie węglowe, wezwał w czwartek w Katowicach przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

niedobór budżetowy w 2010 r. może się dać wyraz niższy niż założył rząd w ustawie budżetowej, ale będzie powyżej poziomu 6 proc. PKB - wynika ze styczniowej prognozy BZ WBK. Ekonomiści banku uważają, że próg 55 proc. długu w relacji do PKB nie zostanie przekroczony, jednocześnie wskazują na ryzyka dla realizacji rządowego planu prywatyzacji. Przedstawiciele banków ankietowani za pomocą Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja na koniec 2010 roku wyniesie 3,28 proc. rdr - poinformował Pentor w komunikacie. Polska, Luksemburg i RFN najlepiej opierają się w UE ogólnej tendencji spadku zatrudnienia. Od początku kryzysu w UE zlikwidowano ponad 4 mln miejsc pracy, głównie zatrudnionych w przemyśle mężczyzn i pracowników niskokwalifikowanych - wynika z przedstawionego w poniedziałek raportu Komisji Europejskiej.U.S. stock index futures were slightly higher on Friday ahead of the key monthly jobs report for November. Statystycznie temat biorąc, większość ludzi na świecie ma telefon komórkowy. wedle Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU) w 2009 roku na świecie korzystało z przenośnych aparatów już 4,6 mld użytkowników, a w końcu tego roku będzie ich aż 5 mld. 54 proc. właścicieli restauracji czy pubów uważa, że zakaz palenia w ich lokalach spowoduje obniżenie liczby klientów - wynika z badań TNS OBOP zaprezentowanych we wtorek dzięki Konfederację Pracodawców Polskich. podług KPP pracę prawdopodobnie zadziać ok. 40 tys. osób.

Po kilkunastu dniach przerwy zostaną wznowione wstrzymane do tej pory połączenia międzywojewódzkie Przewozów Regionalnych. Na razie przywrócone pociągi będą jechać lecz pośrodku 14 a 17 maja .

JW Construction w maju podpisała umowy na sprzedaż 95 mieszkań - poinformował PAP Tomasz Panabażys, zwierzchnik zarządzający i członek zarządu JW Construction Holding. Amerykańska delegacja bada w Chinach sprawę eksportowanych do USA stosowanych w budownictwie chińskich płyt gipsowo-kartonowych, nie spełniających międzynarodowych standardów i szkodliwych dla zdrowia ludzi.

plon netto grupy Getin Holding w pierwszym kwartale 2010 roku wyniósł 110,2 mln zł wobec 103,2 mln zł zysku rok już - poinformowała spółka w komunikacie. dobrodziejstwo okazał się w górę oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 86 mln zł. Inwestowanie w przedwojenne papiery wartościowe jest specyficzną i jednocześnie wybitnie ciekawą częścią szerokiego rynku kolekcjonerskiego. prócz oczywistą konfrontacją czynników popytowo-podażowych, wyjątkowo interesująco wyglądać może temat kontrowersji związanych z przedwojennymi akcjami i obligacjami, a właściwie związku ich ze Skarbem Państwa. blisko prób odrabiania strat dzięki wspólną walutę środa przyniosła ostatecznie kontynuację osłabiania euro w wyniku czego bieg EUR/USD spadł nawet pod poziom 1,47.dziś o godz. 14:00 kluczowy referat przeciętny opublikuje dane o styczniowej produkcji przemysłowej. Oficjalne prognozy (za Reuters) mówią o jej wzroście o 6,2 proc. r/r w porównaniu z 7,4 proc. r/r w grudniu. Efektywna czy efektowna praca? Czy praca "po tzw. godzinach" to dowód na nadgorliwość czy brak umiejętności organizacji czasu pracy za pomocą pracownika? Czy w szaleństwie pracy jest miejsce na urlop? Odpowiedzi udzieli Katarzyna Jędruszczak, fachowiec i instruktor BERNDSON w dziedzinie Rozwijania Talentów. Po czterech miesiącach prezesury, ze stanowiska szefa Axel Springer Polska, odchodzi Marek Sowa. - Zdecydowałem się trwać nadal karierę nie zważając na organizacją - napisał w komunikacie do pracowników wydawnictwa. Na jego punkt eksperymentalnie został powołany Andreas Tilk.

GUS: mniej nowych mieszkań i pozwoleń na budowę niż rok temu


W styczniu 2010 r., w porównaniu do pierwszego miesiąca ub.r., spadła liczba pozwoleń na budowę zaś rozpoczętych budów mieszkań. Nowych mieszkań oddanych do użytku jest o prawie połowę mniej niż rok temu - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

GTC i Polnord mogą do końca kwietnia podpisać ostateczną umowę na budowę galerii w Wilanowie


Do końca kwietnia GTC i Polnord mogą podpisać ostateczną umowę dotyczącą budowy ognisko handlowego w warszawskim Wilanowie o wartości 250 mln euro, poinformowało agencję ISB źródło rynkowe.

Boni: w budżecie na 2011 wzrost PKB na poziomie 3,5 proc.


W budżecie na 2011 rok postęp PKB zostanie zaproponowany na poziomie 3,5 proc., a inflacja średnioroczna 2,3 proc. - poinformował w poniedziałek pryncypał doradców premiera Michał Boni.

siedem dni zaczynamy z gorszymi nastrojami


Końcówka zeszłego tygodnia przyniosła spore wahania nastrojów, tymczasem ostatecznie zwycięsko z tej walki wyszły niedźwiedzie. W rezultacie indeksy giełdowe zanotowały spore spadki, a kurs EUR/USD raz jeszcze zbliżył się do poziomu 1,47. dziś rano, po nocnej korekcie, znajdujemy się w okolicy 1,4750, ale nastroje później nie są zbyt korzystne.

Debiut roku na dużym plusie!


bieg praw do akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) wzrósł w piątek na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW o 12,83 proc. do 25,95 zł.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław