Buzek: Za 15 lat przypadkiem zabraknąć nam prądu


Do rozwoju polskiej i unijnej energetyki w oparciu również o źródła odnawialne, energię nuklearną, jak i czyste technologie węglowe, wezwał w czwartek w Katowicach przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Coroczne audyty mają uprzedzić finansowym nieprawidłowościom w organizacjach artystów - czytamy w "Pulsie Biznesu". W zachodniej Europie małe zmiany kontraktów na indeksy, po zwyżkach na giełdach w Azji - podają maklerzy. interes Kellog nie musi się martwić, że jej załoga w głównej siedzibie w Wielkiej Brytanii przerwą pracę lub wymkną się z biura, podczas gdy Anglia będzie rozgywała w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej decydujący widowisko sportowe ze Słowenią w ciągu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.Linie lotnicze rozwijają skrzydła nad Polską. Już od soboty Ryanair dołoży 10 nowych połączeń z krakowskiego lotniska Balice. Swoją ofertę rozwijają też LOT i Wizz Air, a dodatkowo nowi przewoźnicy - Royal Air Maroc natomiast rumuński Blue Air. Dzisiejsza sesja upłynęła pod znakiem odreagowania na rynku złotego. Notowania EUR/PLN zwyżkowały w tym momencie w okolice poziomu 3,9100, atut ta powstrzymała chociaż silniejszą deprecjację polskiej waluty. Nowy szef MSWiA Jerzy Miller chce w porozumieniu z policyjnymi związkami zawodowymi rozwiązać sprawę zaległości płacowych wobec funkcjonariuszy. ministerium do końca roku powinien wypłacić policjantom zaległych 150 milionów złotych świadczeń socjalnych. Jerzy Miller odpowiadał na pytania posłów sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

BRE bank planuje prezentację nowej strategii 1 marca tego roku - poinformował bank w materiałach przed wtorkową konferencją prasową.

Mijający siedem dni na rynku złotego charakteryzował się sporą zmiennością notowań. pierwsze jego dni upływały w spokojnych nastrojach, a wartość euro konsolidowała się w przedziale 4,0000 - 4,0500 zł. Ceny w lutym wzrosły o 0,3 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, a inflacja liczona w skali roku wyniosła 3 proc. - poinformowało resort Finansów w poniedziałkowym komunikacie. jeszcze w styczniu inflacja rok do roku wynosiła 3,6 proc.

W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z w najwyższym stopniu poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w. po pierwsze internetowy gigant Google, dalej interes doradcza PricewaterhouseCoopers, ewentualnie informatyczny rekin Microsoft - to trzy najbardziej pożądane miejsca pracy, wybrane przez studentów z 11 krajów w sondażu przeprowadzonej z wykorzystaniem firmę Universe. referencja stosunku pracy zaś ustalenie warunków pracy i płacy wymaga zgodnego oświadczenia woli pracodawcy i pracownika.Rozpoczęły się zasadnicze prace w sąsiedztwie budowie obwodnicy Zambrowa na drodze S8 Białystok - Warszawa. Trwają roboty ziemne, pogoda pozwala drogowcom budować fundamenty pod wiadukty. poniedziałek puder dać rezonans inwestorom, czy piątkowa przecena wywołana pozwem SEC względem banku Goldman Sachs odciśnie większe obciążenie na krótkoterminowej koniunkturze na Wall Street, czy też może będzie ustanawiać jedynie jednosesyjny rola drugoplanowa w postaci realizacji zysków na koniec ubiegłego tygodnia. Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 listopada, wydali rekomendację "neutralnie" dla Kredyt Banku, ustalając cenę docelową jednej akcji banku na 12,2 zł.

Solidarność z PZU prosi premiera o prawa ręka w ratowaniu miejsc pracy


Solidarność działająca w PZU zaapelowała do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań dotyczących ratowania miejsc pracy w spółce. W tej sprawie związki skierowały list do szefa rządu.

Ludzie wolą poddać próbie wodę palcem


pomimo umiarkowanych wzrostów z wykorzystaniem większą część dnia, środowa sesja na nowojorskiej giełdzie bezapelacyjnie zakończyła się na minusach.

Wycieczki na miejsce katastrofy


parę biur podróży organizuje specjalne wycieczki do Smoleńska na położenie katastrofy, w której zginął prezydent i bez liku ważnych osobistości - informuje "Metro".

Spadały akcje, obligacje i surowce


indeks blue chips przebił kwietniowe dołki, spadając o powyżej 2 proc., a przecenie towarzyszyły zwiększone obroty i obawy o trwałość budżetów państw europejskich. Z Grecją na czele.

Bogaty, alias złodziej


około 80 proc. Polaków chce, by państwo wysyłało do firm więcej kontrolerów, alarmuje "Gazeta Wyborcza" w oparciu o sondaż PBS DGA.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław