fura wpadł do potoku: Jedna figura zginęła


W miejscowości Wojnarowa (pow. Nowy Sącz) auto osobowy wpadł do potoku. W wypadku zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne - poinformował głosiciel małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka.

coraz więcej dzieci romskich uczęszcza do szkół, mają też raz za razem lepsze wyniki w nauce - podkreślali przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na posiedzeniu sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Adam G., skazany w głośnym procesie na 20 lat więzienia za rozbój i spowodowanie śmierci belgijskiego nastolatka, został przewieziony do nasz - poinformowała policja. mniej więcej 400 osób ewakuowano w sobotę z Teatru im. Adama Mickiewicza Częstochowie. ogół wskazuje na to, że w czasie spektaklu gruba ryba na widowni rozpylił drażniącą substancję. Na dolegliwości uskarżało się parę osób. Przeprowadzone po ewakuacji badania nie wykazały już w powietrzu niczego niebezpiecznego.klęska w Smoleńsku to dopełnienie strasznych ofiar wojny, ale jednocześnie wezwanie dla nas do budowania włość wspólnego narodu - powiedział prymas krajowy abp Henryk Muszyński, mieszkaniec stolicy gnieźnieński. Z każdym dniem co chwila więcej rozumie się samo przez się na kwestia debat wyborczych, które odbędą się pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim. Jak w TVN24 zapowiedzieli Adam Bielan z PiS i Sławomir Nitras z PO, podczas spotkania będzie położenie na rundę wzajemnych pytań kandydatów. transmisja debat w tvn24.pl i TVN24. kabała największego samolotu pasażerskiego świata nad Polską. Airbus A380, lecący z Londynu do Singapuru, miał kabała w powietrzu w polskiej przestrzeni. machina zawróciła na lotnisko Heathrow. zdarzenie potwierdziły w rozmowie z reporterem RMF FM władze lotnicze.

odejście ministra skarbu Aleksandra Grada jest przesądzone, a abdykacja rządu niewykluczona - ujawnia w RMF FM delegat PSL Eugeniusz Kłopotek. Po kolejnych aferach, chyba że CBA coraz ma coś w zanadrzu, to - zdaniem Kłopotka - "premier nie będzie miał innego wyjścia, jak zwrócić jednakowy rząd do dymisji".

Ks. Andrzej Czaja został nowym biskupem opolskim. nowy ordynariusz przyjął w sobotę w opolskiej katedrze sakrę biskupią z rąk odchodzącego na emeryturę abp. Alfonsa Nossola. W szpitalu MSWiA w Łodzi zmarł pacjent, u którego już stwierdzono wirusa AH1N1 - dowiedziała się TVN24. Ostateczną przyczynę śmierci ustali wprawdzie nie prędzej sekcja zwłok zmarłego mężczyzny. Z kolei krakowski Sanepid zlecił badania na trwanie A/H1N1 u zmarłego w nocy z soboty na niedzielę 26-letniego mężczyzny.

Tragiczne zderzenie na przejeździe kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. osobowy ford zjechał zgoła pod pociąg relacjii Olsztyn-Kraków. prowadzący zginął na miejscu, mocno ranna pasażerka trafiła do szpitala. Okazuje się, że ocieplenie klimatu to nie wręcz przeciwnie bolączka grona światowych przywódców, którzy od poniedziałku będą rozważać o tym na szczycie. bez mała trzy czwarte Polaków uważa, że wywołane za pomocą człowieka globalne ocieplenie zagraża światu - wynika z sondażu PBS-DGA, przeprowadzonego na rozporządzenie "Gazety Wyborczej". gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę system Obywatelska otrzymałaby 37,7 proc. głosów, a Prawo i sprawiedliwość 33,8 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia opublikowanego w niedzielę.Premiera filmu dokumentalnego "Doctor Jimmy" poświęconego Tomaszowi Beksińskiemu, w którym znajdą się wspomnienia przyjaciół i znajomych, a także fragmenty jego audycji radiowych, rozpoczęła w czwartek w Sanoku Festiwal "Love Never Dies, inaczej z jakiego powodu pamiętamy Tomka Beksińskiego". Radosław Sikorski powiedział w Radio Zet, że chce być prezydentem m.in. po to, by "polityka hakowa i ci którzy ją uprawiają, bracia Kaczyńscy, zostali odsunięci od wpływu na polskie sprawy". ZNP apeluje do MEN o przesunięcie terminu wprowadzenia zmian w kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi natomiast zmian w kształceniu zawodowym, które proponuje resort. Związek zorganizował dziś demonstrację w tej sprawie.

kraina płaci za komunikat Macierewicza


Odszkodowania wypłacane przez MON w związku z tzw. raportem Macierewicza wyniosły dotychczas 150 tys. złotych - wylicza "Rzeczpospolita". Jak dodaje, to nie wcześniej początek, bo w toku jest jeszcze 15 spraw w związku z raportem.

"U nas Platformie wolno więcej"


- W Polsce Platformie można więcej - mówił w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" poseł Lewicy i członek komisji hazardowej Bartosz Arłukowicz. Poseł odniósł się w ten sposób do prac komisji, a konkretnie do sposobu przesłuchiwania świadków przed komisją. Poseł Lewicy w rozmowie z "Newsweekiem" ocenił też sytuację PO w kontekście komisji hazardowej i szanse Donalda Tuska na fotel prezydencki.

Prawyborcza polemika "tam, gdzie siedział Rywin"? "To sabotaż"


Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zadeklarował udział w debacie prawyborczej PO z szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Debatę taką zaproponował szef klubu PO Grzegorz Schetyna. Miała się odbyć w środę w Sali Kolumnowej. Jak informuje Polsat News, szef MSZ odrzucił taką propozycję.

"Kocham ten kraj, przepraszam wszystkich"


Mirosław Drzewiecki przeprasza Polaków. "Wszystkich, którzy poczuli się urażeni" słowami, że "Polska to dziki kraj". - ogromnie żałuję, że taki fakt miał miejsce. nigdy nie uważałem, że Rzeczpospolita Polska jest dzikim krajem - oświadczył wcześniejszy minister w pierwszym wywiadzie po powrocie z USA. Drzewiecki tłumaczył w "Kropce nad i" w TVN24, że "ma choć wiele zastrzeżeń do ludzi, którzy w naszym kraju politykę traktują jak wojnę a przeciwników jak wrogów". On swoją pracę traktuje inaczej i tedy od nowa stanie do wyborów.

Martwe dusze w PO zostają


Wyniki audytu, zleconego z wykorzystaniem władze Platformy po słabych frekwencyjnie prawyborach, są już na biurku Grzegorza Schetyny. To na te dane sekretarka globalny czekał, by zacząć wietrzenie struktur partii. Ale wietrzenia nie będzie. – Do tematu wrócimy być może pod dosyć tego roku – przyznają dzień dzisiejszy szefowie regionów partii. – realizacja tamtych zapowiedzi byłaby teraz nadmiernie ryzykowna – komentuje politolog Bohdan Szklarski.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław