Hiszpania chce zbliżenia UE z Kubą. Buzek nieufny


w trakcie gdy hiszpańskie przewodnictwo w UE naciska na dalsze otwarcie Unii na Kubę, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek "pesymistycznie" ocenia rozwój w najbliższym czasie stosunków z komunistyczną wyspą, wytykając władzom w Hawanie niewpuszczenie do kraju nieco dni temu jednego z europosłów.

Po Amerykanach także Francuzi uzupełniają swoją "listę ryzyka", alias zestaw danych państw, których obywatele są poddawani szczególnie wnikliwej kontroli na lotniskach. Amerykańska sekretarka stanu Hillary Clinton zaapelowała w piątek do Palestyńczyków i Izraelczyków o niezwłoczne wznowienie rokowań pokojowych bez warunków wstępnych. Clinton sugerowała, że rokowania powinny koncentrować się na sprawie granic i kwestii Jerozolimy jako że - jej zdaniem - rozwiązanie tych kwestii umożliwi przełamanie impasu wokół nowych osiedli żydowskich na terytoriach okupowanych. Opatrunek na dłoni nie przeszkodził Agnieszce Radwańskiej w awansie do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open, który w poniedziałek zaczął się w Nowym Jorku.Aż 87 proc czytelników dziennika "Marca" nie chce wymiany Gonzalo Higuaina (Real Madryt) na Cesca Fabregasa (Arsenal Londyn). W internetowej ankiecie wzięło udział 63 tys osób. - Nie sądziłem, że dożyję tego - tak Andrzej Wajda skomentował w wypowiedzi dla telewizji Rossija zapowiedź prezentacji przez tę państwową stację "Katynia". "To wydarzenie bezprecedensowe" - dodał. prezes rady ministrów Ukrainy Julia Tymoszenko i ruszczyzna szef rządu Władimir Putin uzgodnili w środę, że spotkają się w Polsce 1 września - poinformowała służba prasowa rządu Ukrainy.

Indyjski sąd wydał pierwszy wyrok w sprawie terrorystycznego ataku na Bombaj w 2008 roku. Winnym morderstwa i wypowiedzenia wojny Indiom jest Mohammad Ajmal Kasab, jedyny zamachowiec, jaki przeżył ataki.

Jak informuje "Corriere dello Sport", włoskie Napoli poważnie rozważa opcja zakupu Roberta Acquafreski. napastnik polskiego pochodzenia może dotrzeć do klubu z Neapolu z Genoi, z którą obecnie ma niżej podpisany kontrakt. W Arabii Saudyjskiej aresztowano 44 domniemanych islamistycznych bojowników - poinformował w środę eksponent saudyjskiego MSW. Mieli oni planować zamachy, starać się zainspirować młodych ludzi w działalność terrorystyczną zaś finansować swoje działania za pośrednictwem organizacji charytatywnych.

pryncypał chorwackiej federacji piłkarskiej Vlatko Marković uważa, że ataki na gwiazdy reprezentacji Chorwacji występujące na boiskach premier League nie są dziełem przypadku. Wiceprzewodniczący niemieckiego Związku Wypędzonych Albrecht Schlaeger skrytykował kanclerz Angelę Merkel za jej postawę w sporze o kandydaturę Eriki Steinbach do rady fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Irański deputowany ostrzegł, że Iran zacznie prowadzić inspekcje zagranicznych statków w Zatoce Perskiej, jeśli takim inspekcjom poddawane będą statki irańskie w ramach nowych sankcji ONZ-owskich.Państwo ?rodka muszą być wyposażonym ograniczonym potencjałem "drugiego uderzenia" nuklearnego, aby powstrzymać wrogów przed grożeniem bronią atomową - poinformowała gazeta wojskowa "Jiefangjun Bao". możliwości drugiego uderzenia, to kunszt do ataku odwetowego. W pierwszy dzień tygodnia treningi wznowili piłkarze pierwszoligowej Floty Świnoujście (ósme pozycja w tabeli). W zajęciach uczestniczyło 21 zawodników, w tym ośmiu zza składu, kto występował w rundzie jesiennej. administracja Baracka Obamy opracowała plany alternatywne do tarczy antyrakietowej, nie wykluczające rezygnacji z instalacji w Polsce i Czechach, co ucieszyłoby Rosję i Niemcy, ale pogorszyło zależności z amerykańskimi sojusznikami w Europie Wschodniej - pisze w sobotę "New York Times". I zauważa, że polscy dyplomaci i Europa Wschodnia boją się, że Stany Zjednoczone bagatelizują potrzeby bezpieczeństwo w tym rejonie świata.

Była biskup skazana za jazdę po pijanemu


8 tys. euro grzywny i interdykt kierowania pojazdami mechanicznymi przy użyciu co najmniej 10 miesięcy - taka mandat spotkała byłą luterańską arcypasterz Hanoweru. Margot Kaessmann, dodatkowo Przewodnicząca Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, została skazana za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Benedykt XVI kończy dzień dzisiejszy 83 lata


Benedykt XVI obchodzi dzień dzisiejszy 83. urodziny. środki masowego przekazu zwracają uwagę, że przypadają one w chwili jednego z najpoważniejszych kryzysów we współczesnym Kościele, spowodowanego przez skandal pedofilii, oraz po fali krytyki pod adresem papieża.

arche końca kryzysu?


Czy obalony w czerwcu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya powróci do władzy? Z deklaracji Roberta Michelettiego, który po zamachu stanu stanął na czele państwa, wynika, że nie jest to wykluczone.

USA będą miały dostęp do danych bankowych Europejczyków


obok sprzeciwu Parlamentu Europejskiego, ministrowie spraw wewnętrznych "27" zgodzili się, by USA potem miały dostęp do danych bankowych Europejczyków w ramach walki z terroryzmem.

Jeśli chcesz dla swojej szkoły zorganizować niezapomniane tanie wycieczki szkolne koniecznie sprawdź, co nasze biuro wycieczkowe przygotowało na bieżący rok. Mamy ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o

tanie wycieczki szkolne

a z nami przekonasz się, że wycieczki szkolne Warszawa wcale nie muszą być drogie. Również tanie wycieczki szkolne to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i niezapomniane przeżycia dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na tanie wycieczki szkolne do Warszawy.

Francuscy ministrowie wypowiadają się ws. Polańskiego


minister spraw zagranicznych Francji Bernard Kouchner uznał w niedzielę za "osobliwe" nowe oskarżenie pod adresem Romana Polańskiego, wątpliwości w tej sprawie nie kryli też bieżący i były minister kultury: Frederic Mitterrand i Jacques Lang.

Jeśliby chcesz wykorzystać spośród pomocy prawnej zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii. Jurysta Wrocław specjalizuje się wewnątrz każdej tematyce prawniczej. Nasza ajerkoniak Wrocław spośród sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje hojny stopień usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda wskazówka prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj spośród usług naszej kancelarii, i na chyba negacja logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże wprawa wewnątrz sprawach karnych dodatkowo rozwodowych. Spośród naszymi prawnikami Wrocław na pewnie będziesz zadowolony po zakończeniu sprawy prawniczej. Jajecznik Wrocław owo ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław stale przeprowadzamy udzielane są bez padlina czasowej. Wysoka efektywność naszych prawników Wrocław owo główna własność, która

prawnik Wrocław

charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszej kancelarii prawniczej we Wrocławiu. Wrocław owo pozycja dokąd świadczą usługi nasi prawnicy również radcy prawni. Od chwili wielu lat oferujemy porady prawne Wrocław mieszkańcom Wrocławia dodatkowo całej Nasz. Długoletnie biegłość naszych adwokatów Wrocław pozwala na pozytywne na rzecz naszych klientów końcówka większości spraw, których podejmują się nasi prawnicy Wrocław. Nasza kalncelaria prawna mieści się do wnętrza samym główny punkt Wrocławia. Dojście aż do naszej kancelarii znajdziesz na naszej stronie. Nasi prawcownicy - radcy prawni plus adwokaci są zawżdy dostępni na rzecz naszych klientów. Możesz polegać naszemu doświadczeniu. Zasada owo negacja logiczna tyko własny zajęcie, jednakowoż oraz gorliwość, którą dzielimy się spośród naszymi klientami. Zapraszamy aż do skorzystania spośród usług naszych prawników Wrocław